توضیحات

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS – سیستم هوشمند ساختمان – مجری سیستم BMS 

 اتوماسیون سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS 

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS

امروزه BMS به يكي از گريزناپذيرترين شاخه‌هاي علمي، تحقيقاتي و اجرايي در ساختمان‌ها به منظور نظارت لحظه اي ، اتوماتيك و كنترل تأسيسات تبديل گرديده است. همچنين با توجه به كمبود منابع انرژي در سطح جهان، اهميت مصرف بهينه سوخت بيش از پيش مورد توجه است. سیستم هوشمند ساختمان BMS  وظيفه مديريت و كنترل وضعيت ساختمان را از لحاظ سرمايش و گرمايش (HVAC) ، روشنايي (Lighting). كنترل تردد امنيت (Access)، سيستم اعلام حريق (FAS). و ارتباط منطقي اين زيرسيستم‌ها را كه از طريق يك پردازشگر ديجيتالي الكترونيكي براي كنترل الگوريتم‌ها استفاده مي‌شود. و قابليت برقراري ارتباط با ديگر كنترلرها را امكان‌پذير مي‌سازد.

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان امکان کنترل و نظارت بر رفت و آمدها، مسائل فنی. امنیتی و میزان مصرف انرژی (آب، برق و گاز) در ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری را فراهم می کند. علاوه بر کنترل فضای داخلی ساختمان. سیستم هوشمند ساختمان گاهی به کمک کنترل درب ورود و خروج ساختمان یا سیستم های امنیتی دیگر مانند دوربین مدار بسته و سنسور حرکتی بر محیط بیرون خانه هم نظارت می کند.

 سیستم مدیریت هوشمند ساختمان 110 1 - سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان : در این پروژه که برای بانک نقشه ایران اجرا گردید تعدادی سنسور و پاور میتر خوانده شده . عمل کنترل و مانیتورینگ مقادیر ، دما ، رطوبت ، اعلام حریق ، کنترل تردد ، مقدار جریان ، ولتاژ و توان مصرفی سیستم که توسط پاورمیتر ها خوانده میشود  ثبت شده و در صورت افزایش و یا کاهش برخی پارامتر ها دمپر های هوای تازه یا اگزاست تغییر موقیت داده تا وضعیت هوا به حد مطلوب برسند. همچنین سیستم هوشمند ساختمان با استفاده از ماژول های وب سرور امکان مانیتورینگ از راه دور (وب) . گزارش گیری و کنترل از طریق وب سرور را فراهم آورده است .

ضمنا هر گونه تغییرات در حدود مجاز و غیر مجاز که قبلا از طریق پنل لمسی وارد شده است ایجاد شود . به شماره هایی که از قبل برای کنترلر تعریف شده است پیامکی ارسال میشود. و کاربر را از آخرین وضعیت آگاه میسازد و کاربر میتواند به صورت محلی یا از طریق وب به سرور دسترسی یابد . .سیستم هوشمند ساختمان

 مجری سیستم BMS